Naša história a úspechy v plemene ...

foto č.1Moja láska ku zvieratám sa už narodila so mnou. Chovom ušľachtilých psov s rodokmeňom sa zaoberá doteraz moja maminka, ktorá je v tomto svete od roku 1994. Náš prvý pes s rodokmeňom bol Akos, plemena Shar-pei, ktorý bol typickým predstaviteľom a spoluzakľadateľom klubu plemena "Shar-pei" na Slovensku. Neskôr v roku 2002 k nemu pribudlo spoločenské plemeno "Griffon", pri ktorom som sa naučila vystavovať a od roku 2008 pravidelne súťažiť v súťaži "Junior Handling" pre mladých vystavovateľov. V spomenutej súťaži sme dosiahli so psíkom "Goldene Horde Adamante Eldorado, import Nemecko" (na foto vľavo) nasledovné umiestnenie: NAJLEPŠÍ MLADÝ VYSTAVOVATEĽ na Slovensku v roku 2011, NAJLEPŠÍ MLADÝ VYSTAVOVATEĽ na Slovensku v roku 2012 (reprezentant krajiny na Svetovej výstave v Budapešti 2013).

Ešte predtým, než som začala dosahovať výsledky hodné reprezentácie Slovenska, som sa rozhodla poobzerať po inom plemene, ktoré by nepĺzlo, vo výstavnom kruhu vzbudzovalo pozornosť a starostlivosť o srsť by bola minimálna - no taktiež veľkú rolu hrala aj povaha plemena. Po dlhom hľadaní chovateľov, informácií o plemene (keďže v tom čase to boli len internetové a facebookové začiatky) a po pár nevydarených pokusoch o zakúpenie šteniatka, sme si v roku 2010 rezervovali šteniatko "UVANE De Valneboeiro" priamo v Španielsku a náš sen sa stal skutočnosťou. Začiatkom roka 2011 prišla na Slovensko prvá zástupkyňa plemena "Španielsky vodný pes".

V súčastnosti sa usilujeme o skvalitnenie chovu Španielskych vodných psov vo svete. Našimi prioritami sú hlavne zdravie, exteriér a dobré povahové vlastnosti. V roku 2012 prišiel na svet náš a celkovo prvý vrh Španielskych vodných psov na Slovensku. Ako prioritu sme si určili  kvalitu odchovaných vrhov, nie kvantitu. Naše odchovy môžete sledovať v iných chovateľských staniciach nielen v Európe, ale aj v USA, Rusku či v Austrálii. Šteniatka odchovávame s láskou, riadnou starostlivosťou a sú pod pravidelným veterinárnym dohľadom. Dúfame, že naše šteniatka prinesú veľa radosti novým majiteľom a tešíme sa z nových priaznivcov plemena, ktorých spoznáme vďaka spoločnej láske k plemenu "Perro De Agua Espaňol".

 

Niekoľko veľmi významných úspechov a momentov, ktoré sme v tomto plemene a našej stanici dosiahli. Ďakujeme všetkým majiteľom a rozhodcom, ktorí sa na týchto úspechov podieľali.

                   Webdesign pre chovatelov

© 2015 Všechna práva vyhrazena. Tvorba stránek pro chovatele